161110 ISRAELІзраїль скорочує свою пілотовану патрульну авіацію. 8 листопада портал flightglobal.com повідомив про те, що ВПС Ізраїлю оголосили про списання трьох морських патрульних літаків IAI 1124N Sea Scan: на бойовому чергуванні їх замінять безпілотні літальні апарати.

 

 

На озброєнні ВПС Ізраїлю знаходиться три патрульних літака IAI 1124N Sea Scan і, згідно із заявою військового командування, їх використання обходиться армії занадто дорого. Літаки-розвідники замінять безпілотниками Heron 1. Після списання «Сі Сканів» дрони стануть основними патрульними літальними апаратами ЦАХАЛ, і тільки ВМФ Ізраїлю за необхідності будуть використовувати розвідувальні версії вертольотів Sikorsky SH-60F Seahawk.

 

Sea Scan створений на базі американського пасажирського літака Jet Commander 1121, виробництво якого було освоєно ізраїльською компанією IAI (Israel Aerospace Industries). У період з 1979 по 1981 рік ВПС Ізраїлю отримали три літаки Sea Scan, адаптовані для ведення морської розвідки. Від базової моделі патрульна модифікація відрізнялася наявністю радіолокаційної станції Litton Industries APS-504 (V) 2, яка розміщена в носовій частині, навігаційною системою Omega, а також можливістю розміщення на борту додаткового обладнання. Крім того, літак мав два вузла підвіски на крилі, на яких могли встановлюватися протикорабельні ракети, торпеди або бомби.

 

161110 ISRAEL HERONHeron 1 є середньовисотним дроном великої тривалості польоту. Модифікація, створена для морського патрулювання, оснащена радіолокаційною станцією Elta ELM-2022 і всепогодним оптичним модулем.

 

Новина по темі: У ВМФ США ВПЕРШЕ ВИКОРИСТАЛИ БПЛА ДЛЯ ЦІЛЕУКАЗАННЯ

 

Комп'ютерна система безпілотника може одночасно відстежувати кілька сотень об'єктів і автоматично визначати потенційно небезпечні. Heron 1 був створений в 1994 році компанією IAI і є одним з найбільш продаваних у світі військових розвідувальних БПЛА.

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues