161024 KORVETВійськово-морські сили Збройних сил України розраховують на відновлення будівництва корвета «Володимир Великий» у найближчі місяці, заявив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко в інтерв'ю одеському інтернет-виданню «Думская.net».

 

 

«Корвет, звичайно, будемо добудовувати. У нього вже вкладено багато коштів, і він реально потрібен. Днями буде нарада в Києві з цього питання, гроші виділяються, через пару місяців відновимо його будівництво. Є проблеми із закупівлею озброєння для нього, але все це можна вирішити. Головне, що є воля керівництва країни на проведення модернізації флоту і закупівлю нових зразків озброєння», - сказав він.

 

Крім того, командувач повідомив, що катери проекту 58155 «Гюрза» пройшли заводські випробування і найближчим часом «вийдуть на державні».

 

«Всі проблеми, які були, успішно вирішені. Катери показали непогане мореплавство, швидкість відповідає технічним завданням, а система озброєння після деяких доопрацювань непогано зарекомендувала себе... Найближчим часом я хочу відвідати завод «Ленінська кузня» (Київ), щоб подивитися, як просувається робота по чотирьом катерам, закладеним ще в квітні», - додав І. Воронченко.

 

Як повідомлялося, в рамках укладеного у 2009 році з Міноборони контракту в 2012 році на потужностях ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» (ЧСЗ, Миколаїв), що входить у суднобудівний субхолдинг SMG «Смарт-холдингу» бізнесмена Вадима Новінського, було розпочато будівництво першого українського корвета «Володимир Великий». Передача головного корабля замовнику, згідно спочатку з озвученими планами, намічалася на 2016 рік.

 

Планувалося, що автономність плавання військового корабля, який буде діяти не тільки в операційній зоні Чорного, але і Середземного моря, - 30 діб, водотоннажність - 2,5 тисяч тон.

 

Як повідомлялося, 3 липня ц.р. до складу ВМС України увійшли два нових артилерійських катери (Гюрза-М). Катери отримали назви «Бердянськ» і «Аккерман».

 

Водотоннажність МБАК «Гюрза-М» - 51,1 тони, крейсерська швидкість - 25 вузлів, екіпаж - 5 осіб, дальність автономного плавання - 900 миль. Катер призначений для охорони і оборони портів і морських або річкових комунікацій в межах територіальних морських вод, ізоляції ділянок морського (річкового) узбережжя, захисту судноплавства на прикордонних річках, сприяння Державній прикордонній службі в посиленні охорони державного кордону, участі в рятувальних операціях суден і літальних апаратів, для участі в операціях по боротьбі з проявами піратства, незаконної міграції, контрабанди в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну і на річці Дунай, участі в миротворчих операціях ООН та інших завдань.

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues