161003 VERBA 0У Харкові проходять останні приготування української реактивної системи залпового вогню "Верба".

 Це - модернізована до сучасного рівня і військових вимог радянська БМ-21 Град. 

У Міноборони не приховують, що дуже чекають випробувань, аби якомога швидше запустити "Вербу" у виробництво та передати до війська.

Розробники машини значно поліпшили характеристики системи, тепер екіпаж проводить прив'язку, визначення положення машини автоматично. Також перезарядка пакета напрямних тепер механізована. Для цього розроблена транспортно-заряджувальна машина, яку завершують збирати на заводі.

«Верба» — нова українська реактивна система залпового вогню на базі автомобіля КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 «Град», розроблена у 2015 році ХКБМ ім. О. О. Морозова. 

«Верба» оснащена здвоєною кабіною на 5 місць, а всі системи наведення, прицілювання і навіть перезарядки тепер управляються зсередини. Повна маса установки «Верба» — 20 т. Максимальна швидкість — 85 км/год.

Якщо БМ-21 «Град» перезаряджається після повного запуску від години до двох, залежно від кваліфікації екіпажу, то в РСЗВ «Верба» перезарядка повного комплекту 40 ракет робиться протягом 10 хвилин. За словами генерального конструктора ХКБМ Володимира Вакуленка, на доробку системи необхідно 7 місяців і 16 мільйонів гривень. Також відомо, що можливий варіант з броньваною кабіною від«Раптора».

Відносно базової БМ-21 є такі зміни:

• Швидкість перезарядки зросла в 7 разів;
• Сучасні системи навігації скоротили час для відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості в 4 рази, в порівнянні з «Градом»;
• Перехід на шасі від «КрАЗа» дозволив не тільки виключити використання російських «Уралів», та підвищити прохідність машини;
• Нова система вирівнювання і стабілізації платформи, завдяки чому значно вдалося підвищити точність вогню;
• Змінена система зв'язку, тепер вся інформація передається по цифрових каналах в зашифрованому вигляді.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues