160902 US AIRFORCESЯк уточнив генерал-лейтенант Роберт Уолш, розгортання двох ескадрилій новітніх американських винищувачів-«невидимок» відбудеться на Близькому Сході і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.


Збройні сили США вперше розмістять в майбутньому році за кордоном винищувачі-бомбардувальники п'ятого покоління F-35. Про це повідомив у вівторок в інтерв'ю заступник командувача Корпусом морської піхоти США генерал-лейтенант Роберт Уолш.

На Близький Схід і в Азію. Як уточнив воєначальник, розгортання двох ескадрилій новітніх американських винищувачів-«невидимок» відбудеться на Близькому Сході і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР) - на борту десантних кораблів Wasp і Essex. Реалізує ці плани Корпус морської піхоти, який є в США самостійним видом ЗС поряд з сухопутними військами, ВПС, ВМС і береговою охороною.


«Ми - перші, хто буде займатися розгортанням цієї (техніки за кордоном). Ми маємо намір розмістити її на кораблі Wasp. Цікаво те, що ми розгорнемо її не тільки на Wasp, але і на Essex у тому ж році (в сфері оперативної відповідальності) центрального командування ЗС США», - заявив Уолш. Центральне командування американських ЗС відповідає в першу чергу за Близький Схід.

За словами генерала, корабель Wasp з винищувачами F-35 «направлять в Тихий океан». Йдеться про перекидання до Японії і до її берегів в цілому «16 літаків, з яких 6 знаходитимуться на Wasp, а 10 залишаться (на суші на базі американських морпіхів Івакуні в префектурі Ямагуті) як «батьківська» ескадрилья», - сказав Уолш. Проте, підкреслив він, при бажанні ЗС США зможуть перекидати на Wasp під час даного розгортання і всі ці 16 F-35.

Точні терміни не повідомляють. Точні терміни перекидання F-35 в АТР і на Близький Схід заступник командуючого Корпусом морської піхоти не назвав. Він пояснив тільки, що «Ессекс» на даний час модифікують, і що на цьому кораблі винищувачі розмістять приблизно через 8 місяців після розгортання аналогічної авіації на Wasp

Уолш висловив упевненість в тому, що розміщення F-35 на десантних кораблях серйозно розширить бойові можливості ВМС і Корпусу морської піхоти США.

Спільний проект. F-35 - це багатоцільова бойова машина, спроектована з використанням технології «стелс» і здатна нести ядерні боєголовки. Разом з США у проекті з її створення беруть участь вісім країн: Австралія, Великобританія, Данія, Італія, Канада, Нідерланди, Норвегія і Туреччина. Крім того, передбачається придбання літака ще Ізраїлем і Японією.

У США F-35 випускається в трьох різних модифікаціях: для ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти. Модель для морпіхів здатна здійснювати вертикальний зліт і посадку.

У цілому Міністерство оборони США спочатку збиралося придбати 2443 літака F-35 у корпорації-розробника Lockheed Martin. Однак голова Комітету начальників штабів ЗС США генерал Джозеф Данфорд в минулому році визнав, що Пентагон, «з огляду на оборонну стратегію, що розвивається» і останні розпорядження політичного керівництва, переглядає ці задуми в бік скорочення їхніх масштабів, «аналізуючи, чи є число 2443 правильним».

Виробництво цих літаків, як очікується, буде йти до кінця 2030-х років. Згідно з прогнозами експертів, на реалізацію програми будівництва F-35 піде 1,5 трлн доларів. Цей проект створення військової техніки є найдорожчим на даний момент в історії США.

Програму піддають різкій критиці за допущені при реалізації численні помилки. Деякі фахівці в США тепер в тому числі задаються питанням, чи вартував взагалі проект того, щоб його починати.

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues