160825 MINIATUREМініатюрна Кінетична Ракета-перехоплювач (Miniature Hit-to-Kill, MHTK), створена фірмою Lockheed Martin, успішно пройшла вогневі випробування під час технічної демонстрації на ракетному полігоні White Sands у штаті Нью-Мексико.

 

 

Демонстрація була частиною Програми з Розширеного захисту території та виживання (Extended Area Protection and Survivability, EAPS), яку реалізує Центр Розвитку та Інжинірингу Авіації та Ракетних військ Армії США (Aviation and Missile Research Development and Engineering Center, AMRDEC).

Випробування показали високу маневреність і аеродинамічні якості ракети MHTK, створеної для знищення ракет та артилерійських снарядів і мінометних мін (RAM) на відстанях, що перевищують можливості сучасних і майбутніх систем.


За результатами випробувань директор програми AMRDEC Яніс Бут (Janice Booth) заявив: «Повний аналіз накопичених даних ще попереду, тим не менше, ми пишаємося тим, що вже побачили. Ракета MHTK пропонує військовим мініатюризовані спроможності при нижчих коштах і обмеженій логістиці, а також відкриває нові можливості застосування малих перехоплювачів».


В свою чергу віце-голова підрозділу ППО і ПРО компанії Lockheed Martin Боб Саксер (Bob Saxer) відмітив: «Сьогоднішнє глобальне безпекове середовище вимагає високоманеврових засобів близького радіусу дії, які б захищали як війська, так і цивільне населення від вогню ракет, артилерії та мінометів».


Ракета-перехоплювач MHTK має довжину 72 см, стартова вага під час запуску складає 2,2 кг. Нова ракета конструктивно створена таким чином, аби мати невеликі розміри при збереженні дальності і ефективності засобів C-RAM i надійності інших кінетичних боєприпасів-перехоплювачів, що виробляє фірма Lockheed Martin.


Ракета MHTK використовує кінетичну технологію hit-to-kill, яка дозволяє знищувати цілі виключно кінетичною енергією при безпосередньому контакті.

Технологія hit-to-kill концентрує на ціль усю енергію снаряда-перехоплювача без ризика завдання побічної шкоди, яка настає при застосуванні традиційних вибухово-фрагментаційних боєприпасів.

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues