160825 ISRAELМіністерство оборони Ізраїлю презентувало новий колісний БТР Eitan 8x8, що розроблено ізраїльтянами самостійно на заміну у військах гусеничних БТР M113.

 


Прототип нового колісного БТР 8х8 розробив Директорат з питань розвитку програм бронетехніки (Mantak). Машину було створено на базі досвіду, здобутого під час операції Protective Edge. Він розглядається, як потенційний наступник застарілих вже гусеничних БТР M113, які стоять на озброєнні з 1970-х років.


Машина оснащена 750-сильним двигуном, а його ходова частина складається з елементів, доступних на цивільному ринку. Завдяки цьому, вартість БТР «Eitan» є вдвічі нижча, ніж у БТР «Namer».


Максимальна маса 35т. Екіпаж – 3 особи (командир, оператор і водій). В десантному відсіку можуть транспортуватися 9 бійців з усім штатним стрілецьким озброєнням. Максимальна швидкість нового БТР складає на шосе понад 90 км/г.


Найбільше уваги приділено бойовій витривалості БТР. Машина оснащена комплексом активного захисту Trophy та модульною бронею, а конструкція корпусу захищатиме людей всередині від вибухової хвилі у випадку підриву міни або фугасу. Камери коліс пристосовані на випадок їзди без повітря.


Озброєння БТР «Eitan» може становити дистанційно керований бойовий модуль з 12,7-мм кулеметом або 30-40-мм автоматичною гарматою та пусковими установками керованих ракет.


Новий БТР призначений для підтримки на полі бою основних танків «Merkava» та гусеничних БТР «Namer». Як повідомляється, на початковому етапі БТР «Eitan» буде випускатися в кількості кілька десятків машин на рік.

 

Джерело

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues