malyy raketnyy kater proektaМО РФ повідомило про урочисту закладку на верфі «Пелла» у Санкт-Петербургу малого ракетного корабля пр. 2280 «Шквал», який, на думку росіян, не має аналогів у світі.

 

В урочистостях, що відбулися 29 липня, брав участь віце-міністр оборони РФ Юрій Борисов. Він зазначив, що у світі не існує кораблів цього класу, які при водотоннажності у 800 тон були б здатні нести 8 крилатих ракет комплексу «Калібр» дальністю дії близько 2000 км.

 

Захист  кораблю мають забезпечувати висока маневреність і швидкість (вище 30 вузлів), малий рівень фізичних полів (технологія малої помітності stealth) та ракетно-артилерійський комплекс ППО «Панцир-М».

«Шквал» є третім кораблем пр. 22800, що будується на верфі «Пелла». Будівництво двох перших, «Ураган» і «Тайфун»,  розпочато в грудні 2015 р. При цьому, готовність першого з них очікується у грудні 2017 р, другого - на кілька місяців пізніше.

 

Загалом «Пелла» має побудувати 7 кораблів пр. 22800. Проект розроблено у ЦКБ «Алмаз».

 

Джерело

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues