M230 LFУ Форті Беннінг (США) проходять вогневі випробування 30-мм гармати M230-LF, змонтованої на шасі бронетранспортера GMV 1.1 та колесного бронетранспортера LAV.

 

Про це повідомляє ресурс Defence24.pl.

 

15 липня на полігоні Ред Клауд Рендж у Форт Беннінг відбулися вогневі випробування прототипів, розроблених  в рамках програми «The ground mobility vehicle 1.1» зі створення мобільної платформи, оснащеної 30-мм гарматою M230-LF, а також прототипу розвідувальної машини LAV (light armored vehicle), озброєного 30-мм гарматою MK44 Bushmaster II, встановленою у дистанційно керованій башті виробництва шведського концерну Kongsberg. 

 

У зв’язку з тим, що одним з організаторів демонстрації був концерн  General Dynamics, можна сподіватися, що презентуватиметься машина Flyer GMV 1.1, яка брала участь в конкурсі на закупівлю автотранспорту для спеціальних військ, що був оголошений Командуванням Спеціальних Операцій США - US Special Operations Command (USSOCOM). Цей чотириколісний автомобіль важить близько 3,5 т має на озброєнні 30-мм гармату M230-LF, що також є на озброєнні штурмових вертольотів Apache. Скорострільність становить 200 пострілів на хвилину. 

 

Другою системою, що проходить тестування, є дистанційно керована башта Kongsberg, озброєна 30-мм гарматою KM44 Bushmaster II. Вважається, що це може бути дистанційно керована башта Protector Medium Caliber Remote Wapon Station, яка також має бути прийнята на озброєння інших платформ американської армії Stryker, що належать до тієї ж самої продукційної лінії  General Dynamics. 

 

У грудні 2015 р фірма Kongsberg повідомила, що її продукція у вигляді дистанційно керованої башти  Protector MCRWS прийнята на озброєння американських транспортерів Stryker, призначених для американських підрозділів, розташованих у Європі.  До того ж, у травні Пентагон оголосив про початок реалізації проекту з доозброєння усіх машин цього типу, що стоять на озброєнні Армії США.

 

Доозброєння та оснащення нових машин LAV у 30-мм гармати може свідчити про відхід певною мірою від концепції легко озброєних платформ, що служать більше для транспортування підрозділів, ніж безпосередньої вогневої підтримки під час бою.  Це матиме особливе значення у контексті побоювань потенційної можливості конфронтації американських моторизованих бригад з механізованими підрозділами потенційного противника, що свідчить про все більший акцент на підготовку військ до дій в рамках конвенціонального конфлікту. 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues