zumvalt 2Незабаром військово-морський флот США отримає другий есмінець нового покоління - 18 червня відбувся урочистий спуск на воду корабля Michael Monsoor класу Zumwalt.

 


USS Michael Monsoor (DDG 1001) - другий в серії з трьох есмінців нового покоління, спроектованих для ВМС США. Перший з них - Zumwalt (DDG 1000) - був добудований в грудні 2015 року і в травні поточного року був переданий ВМС США, пройшовши ходові випробування. Після спуску на воду Michael Monsoor добудовуватиметься на плаву, а в листопаді планується почати його ходові випробування. Третій корабель серії - Lyndon B. Johnson (DDG 1002) - повинен бути добудований до кінця 2018 року. Будівництвом есмінців займається компанія General Dynamics, - повідомляє "Військова панорама".

 

MONSOORMПрограма зі створення нового покоління есмінців стартувала в США в 90-і роки і зазнала кількох змін. Спочатку вона називалася Surface Combatant 21 (SC 21), пізніше була перейменована на DD (X), а в 2006 році затверджена як DDG 1000. У ВМС США вважають есмінці класу Zumwalt експериментальними кораблями, які першими отримають передові види озброєнь - зокрема, електромагнітні знаряддя і бойові лазери. Завдяки високому рівню автоматизації екіпаж кожного з кораблів складе всього 148 осіб.

 

Есмінець Michael Monsoor був закладений в травні 2013 року і названий на честь бійця підрозділу SEAL («Морські котики») Майкла Ентоні Монсура, який загинув у 2006 році в Іраку. Під час бою він накрив собою гранату, чим врятував інших членів своєї групи, і був посмертно нагороджений Медаллю Пошани - вищою військовою нагородою США. 

 

! При використанні вмісту сайту обов’язковим є активне гіперпосилання на defence-ua.com, що не закрите від індексації пошуковими системами

Переклад

ukarzh-TWenfrdeitptrues