xcounter
#

Все вказує на те, що рашисти вже використовують для ударів по Україні крилаті ракети "Бандероль" з наземних пускових установок, тож які можуть бути перспективи

19032
S8000 "Бандероль" на БПЛА "Орион"
S8000 "Бандероль" на БПЛА "Орион"

Хоч вперше наземна пускова установка для крилатих ракет "Бандероль" й "засвітилась" ще минулого року, а звернули увагу на це тільки нещодавно, але схоже рашисти вже її використовують для ударів по Україні, тож де вона може бути розташована, та які можуть бути перспективи

Останнім часом рашисти підвищили інтенсивність застосування крилатих ракет S8000 "Бандероль" для ударів по Україні. Зараз по українських містах чи не щодня летять ці крилаті ракети, причому інколи по кілька разів за день, а атаки можуть охоплювати застосування одразу кількох ракет.

Так, наприклад, 31 липня в напрямку Одеси рашисти випустили одразу 9 крилатих ракет S8000 "Бандероль", які, за повідомленнями, вдалось перехопити ще у Чорному морі. Носієм цих крилатих ракет раніше виступав російський середньовисотний ударно-розвідувальний безпілотник "Орион" (також відомий як "Иноходец").

Читайте також: У США залишилось близько 800 антибалістичних ракет до Patriot, це по 13 ракет на один ЗРК

Один такий "Орион" може нести на собі лише одну S8000 "Бандероль". Тобто для одночасного запуску 9 таких крилатих ракет знадобилось би підняти одразу 9 безпілотників "Орион", що виглядає вкрай сумнівно, особливо враховуючи невелику кількість цих безпілотників на озброєнні РФ.

Російський БПЛА
Російський БПЛА "Орион" як носій S8000 "Бандероль", літо 2026 року, стоп-кадр з пропагандистського відео РФ

Ще одним варіантом запуску S8000 "Бандероль" є старт з гелікоптера Ми-28, який теоретично зможе взяти на борт одразу кілька таких ракет. Однак, станом на зараз так і не з’являлось жодних підтверджень такого застосування, а самі рашисти називали таку можливість лише перспективною.

Тому для масового запуску єдиним логічним варіантом залишається запуск з наземної пускової установки. Вперше таку пускову рашисти "засвітили" ще у вересні 2025 року, однак лише нещодавно на це звернули увагу.

S8000
S8000 "Бандероль" на новій наземній пусковій установці

Судячи з масованих атак "Бандеролями" на Одесу та інші прибережні міста, рашисти могли розмістити кілька таких наземних пускових установок у тимчасово окупованому Криму. По інших областях та містах України "Бандероль" зазвичай літає у малих кількостях "поштучно", тому там, схоже, для запуску все ще використовують лише "Орион".

Вочевидь, рашисти зараз будуть намагатися масштабувати виробництво крилатих ракет S8000 "Бандероль". З огляду на це, можемо зробити припущення, що надалі буде з’являтися все більше наземних пускових, і не лише у Криму, а атаки "Бандеролями" ставатимуть частішими і масованішими.

Крилата ракета S8000
Крилата ракета S8000 "Бандероль"

Таке підвищення інтенсивності застосування S8000 "Бандероль" ймовірно, в тому числі пов’язано зі зменшенням ефективності звичайних "Шахедів" на двигунах внутрішнього згоряння, через насичення українського повітряного простору дронами-перехоплювачами, які чудово справляються зі звичайними "Шахедами", але реактивні більшість з них наздогнати вже не в змозі.

Тому, зараз рашисти перерозподіляють свої ресурси так, щоб мати більшу кількість реактивних "Шахедів" та інших реактивних безпілотників і крилатих ракет. І саме тому, зараз критично необхідно шукати рішення, що зможуть дешево, а головне ефективно перехоплювати такі цілі.

Нагадаємо, що крилаті ракети S8000 "Бандероль" мають такі характеристики: максимальна швидкість до 650 км/год, крейсерська швидкість 520-560 км/год, що досягається завдяки китайському реактивному двигуну SW800Pro-A95.

Максимальна дальність застосування на рівні 500 км. Як бойова частина в S8000 "Бандероль" використовується уламково-фугасна ОФБЧ-150 масою 114,3 кілограма.

Читайте також: Японія почала випробування на F-2 своєї новітньої стелс-ракети Type 12 SSM-2, що летить на 1000 км