Після завершення етапу ходових випробувань та випробувань на плаву, Корпус морської піхоти Військово-Морських Сил Республіки Індонезія (KORMAR) провів вогневі випробування БТР-4М.
Про це повідомив індонезійський інформаційний ресурс Angkasa.
Новина по темі: В ІНДОНЕЗІЇ РОЗПОЧАТО НОВУ СЕРІЮ ВИПРОБУВАНЬ УКРАЇНСЬКИХ БТР-4М
До випробувань залучались п’ять БТР-4М з першої партії, що була поставлена з України у вересні 2016 року.
Два з зазначених БТР-4М оснащені автоматичними бойовими модулями БМ-7 «Парус», які мають на озброєнні, 30-мм автоматичну гармату ЗТМ-1, спарений 7,62-мм кулемет, 30-мм автоматичний гранатомет та ПТРК «Бар'єр». Решта машин, що були представлені на випробуваннях мають на озброєнні механічні бойові модулі зі спареними великокаліберним 12,7-мм та 7,62 мм кулеметами.
Українські БТР здійснили 100-км марш в район проведення стрільб на одному з полігонів в гірському районі Букіт Хамбаланг, що знаходиться в західній частині острова Ява. Марш здійснювався комбінованим маршрутом, що включав в себе як ділянки магістралей загального користування, так і пересування важкопрохідною місциною.
БТР-4М підтвердив свої високопрохідні якості і ПТ-76 використовувати не довелось / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh
В ході маршу український БТР-4М підтвердив свої високопрохідні якості, пройшовши самостійно важкі ділянки місцевості, зокрема бездоріжжя, що було ускладнене суттєвим розмоканням ґрунту, через рясні дощі, які пройшли в цьому районі напередодні випробувань. При цьому евакуаційні засоби у вигляді легких танків ПТ-76, що були передбачені індонезійськими військовими, використовувати не довелось.
Публікація по темі: БОЙОВИЙ ДОСВІД БТР-4: ПОЛЬСЬКИМ ОКОМ
Також учасники випробувань відмітили суттєвий запас ходу, який має БТР-4М, що в бойових умовах дозволяє українській бойовій машині без дозаправки долати відстань у 600-700 км.
На вогневі випробування були представлені 2 БТР-4М з автоматичним БМ-7 «Парус» та 3 з механічними бойовими модулями зі спареними 12,7-мм та 7,62 мм кулеметами / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh
Як свідчить репортаж журналістів індонезійського інформаційного ресурсу Angkasa, індонезійських військових особливо вразили бойові можливості озброєння українського бойового модуля БМ-7 «Парус», що на думку учасників випробувань може суттєво розширити бойові можливості та ефективність дій підрозділів Корпусу морської піхоти Військово-Морських Сил Республіки Індонезія (KORMAR).
БТР-4М на вогневому рубежі в Індонезії / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh
Довідка Defense Express:
БМ-7 «Парус» - універсальний баштовий бойовий модуль українського виробництва, призначений для установки на бойові машини піхоти і бронетранспортери. Бойовий модуль БМ-7 «Парус» був розроблений ХКБМ для бронетранспортера БТР-4 і є подальшим розвитком бойового модуля «Штурм». Основними завданнями, поставленими перед розробниками, було зменшення габаритів модуля, скорочення часу заряджання стрічкового живлення гармати і збільшення її боєкомплекту.
Основним озброєнням бойового модуля БМ-7 «Парус» є 30-мм автоматична гармата ЗТМ-1 з боєкомплектом 300-350 снарядів. З гарматою спарений 7,62-мм кулемет (ПКТ або його аналог КТ-7,62 українського виробництва) з боєкомплектом 500-2000 патронів, також встановлені 30-мм автоматичний гранатомет (АГ-17 або його аналог КБА-117 українського виробництва) з боєкомплектом 29 пострілів, 130-мм ПТРК «Бар'єр» з двома ракетами і шість 81-мм пускових установок димових аерозольних гранат «Хмара».
«Парус» оснащений оптико-телевізійним прицільним комплексом і панорамним приладом спостереження командира, а також системою управління вогнем «Трек-М».
Вага бойового модуля (з повним боєкомплектом) становить 1720 кг.
БТР-4М та Індонезія пасують одне одному / Фото: Dicky Asmoro, Handre Saleh
Раніше Defense Express повідомляв, що Корпус морської піхоти Військово-Морських Сил Республіки Індонезія розпочав нову серію випробувань українських БТР-4М, що були поставлені до Індонезії в рамках підписаного раніше контракту.
Новина по темі: УКРАЇНА РОЗРАХОВУЄ РЕАЛІЗУВАТИ ОПЦІОН НА ПОСТАВКУ ІНДОНЕЗІЇ БТР-4М КМП ЗА РАХУНОК ЇХ ЛІЦЕНЗІЙНОГО ВИРОБНИЦТВА